Finisaż wystawy „Srebrna nić” Bartoszyce

Finisaż wystawy „Srebrna nić” Bartoszyce

Finisaż wystawy „Srebrna nić” Bartoszyce.

Bohaterkami wystawy są Seniorki z Bisztynka. Dzięki ich odwadze powstała wystawa portretów ołówkowych, ukazujących piękno kobiety w jej jesieni życia.

Srebrna nić to nie tylko grafitowa kreska na białej kartce, zmarszczka na twarzy, czy siwy włos, ale szlachetność, blask i piękno, które zdobywa się tylko z wiekiem…

Zmarszczki, których większość kobiet się obawia, kiedy pojawią się pierwsze, próbuje ukryć, są dla mnie czymś pięknym. Są jak wyrzeźbiona na twarzy historia życia. Cała gama doświadczeń, uczuć, myśli. Jedyne co człowiek posiada, to to, co przeżył, czego doświadczył, czego się nauczył, jakim jest człowiekiem. I to właśnie widać na twarzy…

Natomiast z oczu moich Seniorek chciałam wydobyć ich TEMPERAMENT. To, jakie one są naprawdę niezależnie od wieku. Jedne są melancholijne, zamyślone, inne radosne, inne zadziorne lub zalotne, tajemnicze. .. po prostu piękne.

„Już raz gościliśmy Kamilę Zawadzką i jej twórczość w Bartoszyckim Domu Kultury – osoby, który zobaczyły prace były pod ogromnym wrażeniem!

Zapraszamy Państwa serdecznie na FINISAŻ! Będzie to wyjątkowa okazja do poznania autorki i podziwiania portretów.” BDK Bartoszyce.

 

Finisaż wystawy „Srebrna nić” Bartoszyce

Galeria