KARYKATURA JAK ZAMÓWIĆ

Karykatura na zamówienie to oryginalny i dowcipny pomysł na prezent . Dla męża, żony, dziecka, babci, dziadka, szefa i szefowej, dla koleżanki i kolegi…

Jak widać na poniższych galeriach, karykatura przedstawia osoby rysowane w sposób wesoły, z wysmakowanym poczuciem humoru,z charakterystycznymi dla danej osoby atrybutami, wykonywane według zaleceń klienta.

Jak zamówić karykaturę ? To bardzo proste!

Wysyłasz na e-mail : kamazawadzka@wp.pl (lub napisz poprzez mój fanpage )wiadomość, a w niej :

1.Zdjęcie lub zdjęcia osoby/osób, które mają zostać narysowane. Najlepsze zdjęcia – wysokiej rozdzielczości!
2.Termin w jakim chcesz mieć karykaturę u siebie w ręku. (Do czasu wykonania rysunku trzeba doliczyć czas na ewentualne poprawki oraz wysyłkę pocztą.)
3.Określ technikę rysunku- ołówek czy kolor.
4.Napisz czym się zajmuje rysowana osoba, gdzie pracuje, jakie ma hobby, cechy charakteru- to wszystko składa się na karykaturę. Opisz jak ma wyglądać na rysunku. Czy mam ją delikatnie odchudzić, odmłodzić, czy wręcz odwrotnie? Czy ma mieć inną fryzurę, ubranie? To są bardzo istotne informacje, ponieważ na tym etapie możemy jeszcze projektować. Kiedy zacznę rysunek, takie zmiany mogą całkowicie zepsuć pracę. Bardzo ważna informacja- nie dorabiam uśmiechów jeśli na zdjęciu osoba jest smutna- każdy z nas jest inny i inny ma uśmiech, takie zabiegi sprawią, że rysunek będzie fałszem. Jedyne co mogę zrobić to delikatnie podnieść kąciki ust. PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO RYSOWANIA WYSYŁAM DO DWÓCH PROJEKTÓW-PROPOZYCJI JAK MOGŁABY WYGLĄDAĆ KARYKATURA. Projekty są w formie szybkiego fotomontażu<, nie jest to produkt ostateczny, ale przybliżona wizja rysunku.
5.Ustalam, czy termin jest realny (na kiedy jestem w stanie wykonać rysunek), a przede wszystkim czy zdjęcia są odpowiednie i czy mam wszystkie potrzebne informacje.
6.W mailu zwrotnym podaję dane do zapłaty (a ponieważ karykatury są towarem wykonywanym na zamówienie według zaleceń klienta i nie podlegają zwrotowi, pracę wykonuję dopiero po zaksięgowaniu wpłaty), termin.
7.Jeśli wszystko ustalone, pieniążki są, niezwłocznie zabieram się do pracy: projekty->rysunek->skan.
8.W ustalonym czasie wysyłam mailem skan lub zdjęcie rysunku- czekam na opinię, czy jest wszystko w porządku, czy trzeba wprowadzić jakąś poprawkę? Pamiętaj- na tym etapie pracy poprawki są jedynie korektą!
9.Po każdej poprawce wysyłam ponownie skan/zdjęcie, więc dobrze abym dostała od razu więcej informacji (np. lewe ucho osoby za duże, dolna warga za mała, z prawej strony proszę przyciemnić włosy ), wtedy mogę od razu poprawić wszystko co się da.
10.Mamy gotowy rysunek, Twój adres- zatem pakuję portret w kartonową tubę i wysyłam listem poleconym priorytetowym!
11.Czekam na maila czy rysunek dotarł na czas i czy są państwo nadal zadowoleni

Teraz już wiesz, jak zamówić karykaturę ! Zatem czekam na e-mail !