Lalki szmacianki

Moje Lalki szmacianki  mają swój  niepowtarzalny charakter. Są małymi istotkami żyjącymi w wyobraźni dzieci. Do których można się przytulić. Uśmiechnąć, wypłakać. Które odgonią nocne potwory. To lalki, które zostaną z dziećmi do końca ich życia. Z którymi będą się utożsamiać. Których nie będą chciały oddać nikomu, które, kiedy dorosną zostaną w pudełku z pamiątkami z dzieciństwa, lub będą stać na komodzie jako najważniejsza rzecz w mieszkaniu, dorosłego już dziecka. Jak stara, grająca pozytywka będą przywoływać najpiękniejsze wspomnienia…

Dlatego staram się, aby były to lalki szmacianki wykonane z największą precyzją. Każda z nich ma w sobie kawałek mojej duszy, powstała z miłości. Każdą z nich, kiedy idzie do nowej właścicielki żegnam jak własne dziecko. Przytulam mając nadzieję, że trafi w dobre, kochające ręce. Że będzie najlepszą przyjaciółką dziecka, powiernicą i oparciem jak Emilka dla Sary Crew, z opowieści „Mała księżniczka”.

Moje lalki to także efekt ciągłych poszukiwań,. Nigdy nie siadam na laurach, każda lalka to nowy projekt, który ma być coraz doskonalszy. Przed wykonaniem kolejnej lalki bije mi szybciej serce,  jakbym na świat miała sprowadzić kolejną wspaniałą istotkę.

Lala szmacianka

Lalki, które tworzę, są autorskie od samego początku. Najpierw domowymi sposobami farbuję bawełnę na cielisty kolor. Wykonuję projekt, wycinam szablon. Szyję ciałka, wypycham silikonowym puszkiem. Zszywam. Robię włosy, maluję twarz.

IMG_5060

 

Projektuję ubranka, starannie dobierając materiały, zwracając uwagę na tkaninę, kolor, deseń. Szyję. Czasem lala jest ubrana tylko w sukieneczkę, a czasem ma całe wyposażenie, od bielizny, po kurteczkę, buciki, torebkę, kapelusz. Raz jest wzorową uczennicą, innym razem wdzięczną baletnicą , a innym razem słodką łobuziarą.

Tworzenie lalek daje mi ogromną satysfakcję. Dzięki nim mogę realizować się nie tylko jako artysta, ale jako technik, rękodzielnik, portrecistka…

 

Aby tworzyć lalki szmacianki, trzeba je kochać, a kochać lalki prawdziwie, może tylko ten, kto w środku jest jeszcze dzieckiem. Tak jak ja .

 

——

Lalki gotowe do sprzedaży możesz obejrzeć tutaj —>