Na ratunek Gotham czyli o Batmanie słów kilka


Na ratunek Gotham czyli o Batmanie słów kilka.

Batman- Mroczny Rycerz, Człowiek Nietoperz, Krzyżowiec w pelerynie, Największy Detektyw Świata, ale przede wszystkim mega ciekawy bohater. Dlaczego lubię Batmana?

A więc…Na ratunek Gotham czyli o Batmanie słów kilka i dlaczego lubię Batmana.

Po pierwsze- Zawsze lubiłam Zorro – ta jego peleryna, maska, Zet wycinane w mgnieniu oka, dowcip, spryt i dobre serce…. I właśnie na Zorro między innymi Batman był wzorowany.

Po drugie- Zawsze lubiłam Wampiry…tak tak, obejrzałam chyba wszystkie możliwe filmy i seriale z wampirami…A idea mrocznej postaci została zainspirowana Księciem Draculą….

Po trzecie- Zawsze lubiłam tajemnice i ich odkrywanie, czyli  znów wszystkie seriale i filmy detektywistyczne od Kryminalnych Zagadek, Grimm, Kości, Anatomia Prawdy, Dr House, i wiele wiele innych na Sherlocku Holmesie kończąc zostały obejrzane. Sherlock Holmes, a właściwie jego talent detektywistyczny i strategiczny stały się jednymi z głównych cech Batmana

Po czwarte- Leonardo da Vinci – Ha, ale jak to? Leo i Batman? No tak! Proszę sobie wyobrazić, że peleryna Batmana została zainspirowana projektami skrzydłowca  Leonarda da Vinci! Ach ta sztuka….

Po piąte – Batman swoją pozycję zdobył nie dzięki nadprzyrodzonym mocom, jak np. Superman, czy Spiderman, ale dzięki inteligencji,  znajomości psychiki ludzkiej, rozwijanym talentom, nowoczesnym gadżetom, ale przede wszystkim ciężkiej pracy! Uczył się, ćwiczył, trenował, ulepszał, rozwijał, I dlatego mógł sprostać zadaniom jakie wyznaczył sobie sam. I skorzystało na tym miasto. To chyba najlepsza cecha tego Superbohatera.

 

No to teraz, ponieważ kocham Bohaterów Bajek , Komiksów i innych takich nieprawdziwych historii, próbuję ucieleśnić ich postacie w formie LALEK SZMACIANEK. 🙂 A Batman jest  pierwszym takim Bohaterem, z którego zrobiłam lalkę, do której można się przytulić. No bo nie ukrywajmy- Batman głównie do chłopców trafia, a chłopcy też lubią się przytulać 🙂

 

 

NA RATUNEK GOTHAM CITY !

Na ratunek Gotham czyli o Batmanie słów kilka

 

BATMANY 🙂

 

ZAPRASZAM DO GALERII LALEK GOTOWYCH DO SPRZEDAŻY. JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY/A ZAKUPEM BATMANA – ODEZWIJ SIĘ NA MAILA.