PORTRET – JAK ZAMÓWIĆ

Portret to idealny pomysł na prezent , a także wspaniała możliwość do uwiecznienia siebie i najbliższych w oryginalnej artystycznej formie.

Jak zamówić portret ? To bardzo proste!

Wysyłasz na e-mail : kamazawadzka@wp.pl (lub odezwij się przez mój fanpage) wiadomość, a w niej :

Jak zamówić portret

1. Zdjęcie lub zdjęcia osoby/osób, które mają zostać sportretowane. Najlepsze zdjęcia – wysokiej rozdzielczości- cała twarz widoczna!

2.Termin w jakim chcesz mieć portret u siebie w ręku. (Do czasu wykonania rysunku trzeba doliczyć czas na ewentualne poprawki oraz wysyłkę pocztą.)

3.Określ technikę portretu- ołówek, sepia, sangwina, kolor…. (W galerii widoczne są rysunki na papierach o przeróżnym odcieniu- jednak przede wszystkim rysuję na białym papierze. Czasem, jestem w posiadaniu innych papierów, wtedy zaproponuję Tobie jeden z nich.)

4.Opisz jak ma wyglądać osoba portretowana. Czy mam ją delikatnie odchudzić, odmłodzić, czy wręcz odwrotnie? Czy ma mieć inną fryzurę, ubranie? To są bardzo istotne informacje, ponieważ na tym etapie możemy jeszcze projektować. Kiedy zacznę rysunek, takie zmiany mogę całkowicie zepsuć pracę. Bardzo ważna informacja- nie dorabiam uśmiechów jeśli na zdjęciu osoba jest smutna- każdy z nas jest inny i inny ma uśmiech, takie zabiegi sprawią, że rysunek będzie fałszem. Jedyne co mogę zrobić to delikatnie podnieść kąciki ust. Przy sporej ilości zmian prawdopodobnie wyślę ci projekt w postaci fotomontażu i retuszowanego zdjęcia do zatwierdzenia przed przystąpieniem do rysunku.

5.Ustalam, czy termin jest realny (na kiedy jestem w stanie wykonać rysunek), a przede wszystkim czy zdjęcia są odpowiednie.

6.W mailu zwrotnym podaję dane do zapłaty (a ponieważ portrety są towarem wykonywanym na zamówienie według zaleceń klienta i nie podlegają zwrotowi, pracę wykonuję dopiero po zaksięgowaniu wpłaty.) termin, ewentualny projekt.

7.Jeśli wszystko ustalone, pieniążki są, niezwłocznie zabieram się do pracy.

8.W ustalonym czasie wysyłam mailem skan lub zdjęcie rysunku- czekam na opinię, czy jest wszystko w porządku, czy trzeba wprowadzić jakąś poprawkę? Pamiętaj- na tym etapie pracy poprawki są jedynie korektą!

9.Po każdej poprawce wysyłam ponownie skan/zdjęcie, więc dobrze abym dostała od razu więcej informacji (np. lewe ucho osoby za duże, dolna warga za mała, z prawej strony proszę przyciemnić włosy :-) ), wtedy mogę od razu poprawić wszystko co się da.

10.Mamy gotowy rysunek, Twój adres- zatem pakuję portret w kartonową tubę i wysyłam paczkę Pocztą Polską!

11.Czekam na maila czy rysunek dotarł na czas i czy są państwo nadal zadowoleni :-)

Teraz już wiesz, jak zamówić portret ! Zatem czekam na e-mail !