Portret na zamówienie

Portret na zamówienie, idealny pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin, rocznic, ślubów, Dnia Matki, Ojca, Dziecka, Babci i Dziadka, Chrztu, Błogosławieństwa, Komunii, a także wspaniała możliwość do uwiecznienia siebie i najbliższych w oryginalnej artystycznej formie.

Portret na zamówieni

 Portret na zamówienie

Zamawiając u mnie portret masz świadomość, że kwiaty zwiędną, wino zostanie wypite, a czekoladki zjedzone, zabawki się znudzą, perfumy skończą, ubrania zużyją, wazon wyjdzie z mody, ale portret- nawet schowany na poddaszu w starej skrzyni pozostanie pamiątką dla kolejnych pokoleń i kiedyś odnaleziony, na nowo zawiśnie na ścianie…

Twarz człowieka pokazuje więcej niż tysiąc słów. Mimika, czasem ledwo dostrzegalna, oczy, które jak mówi stare przysłowie są oknami duszy.
Choćbyśmy chcieli ukryć siebie i to co w nas tkwi przed całym światem, dla wprawnego oka widoczne jest na twarzy. Dlatego według mnie, prawdziwy portrecista nie skupia się tylko na technicznym odwzorowaniu rysów, ale na oddaniu tego, co jest kwintesencją naszej osobowości.
Odkrywanie twarzy i ciała człowieka w najróżniejszych technikach rysunkowych i malarskich jest dla mnie wspaniałą przygodą. To droga, która wiedzie mnie nie tylko do coraz lepszej techniki, ale stania się prawdziwym twórcą, artystą.

Dlatego w mojej ofercie można znaleźć portrety na zamówienie nie tylko ołówkowe, ale w sepii, sangwinie, w kolorze, także malarskie, akrylowe.

 

Czasem technikę, w jakiej wykonam portret na zamówienie narzuca samo zdjęcie, lub bardziej uroda i charakter portretowanej osoby. Wtedy delikatnie podpowiadam Klientom, w jakiej technice portret będzie prezentował się najlepiej.
Zdarza się, że osoby zamawiające nie mają dostatecznie dobrego zdjęcia, z którego mogę wykonać rysunek, więc o ile to możliwe i nie jest prezentem niespodzianką, zapraszam do siebie i sama wykonuję odpowiednie zdjęcia. Jeśli nie ma takiej możliwości to z podpowiadam, jak w domowych warunkach wykonać wystarczająco dobre zdjęcie do portretu.
W życiu szukam tego co piękne, moja twórczość także skupia się na dostrzeganiu i wydobywaniu piękna .
Nie jest dla mnie problemem, aby rysowanej kobiecie poprawić fryzurę, dodać makijaż, subtelnie ukryć mankamenty urody, a wyeksponować atuty, aby mężczyznę zrobić postawniejszym, ubrać w garnitur, „zaczesać” włosy.
Chciałabym nie tylko być zadowolona z mojej pracy, ale przede wszystkim sprawić radość portretowanej osobie. Moje serce aż rośnie, kiedy po skończonym zamówieniu dostaję sygnały od klientów, że obdarowani moimi portretami mieli w oczach łzy wzruszenia. To dla mnie największa zapłata,

 

 

Przedstawiam Państwu Galerię portretów na zamówienie wykonanych przeze mnie w latach 2007- 2016.
Ponieważ w ciągu tego czasu wykonałam bardzo dużo rysunków, nie pomieściłabym ich w tej galerii.
Dlatego przedstawiam te najciekawsze i najbliższe memu sercu.
Jako artysta plastyk jestem w ciągłej podróży szukając swoich stylów i wiecznym studentem, które te style szlifuje.
Dlatego widzicie portrety wykonane w odmiennych technikach oraz na różnorodnych papierach.
Ta rozmaitość wynika nie tylko z ciągłych poszukiwań, ale także z niepowtarzalności każdego z nas. Ponieważ uroda, osobowość i charakter portretowanej osoby często sama upomina się o daną technikę.

 

 

PORTRET W KOLORZE

Portret na zamówienie Galeria

 

PORTRET W OŁÓWKU

Portret na zamówienie Galeria

 

PORTRET W SEPII I SANGWINIE

Portret na zamówienie Galeria

 

 

PORTRET ŚLUBNY

 

 

 

PORTRET ZBIOROWY

 

 

 

 

Jak zamówić portret ? To bardzo proste!

 

Wysyłasz na e-mail : kamazawadzka@wp.pl wiadomość, a w niej :

Jak zamówić portret

1. Zdjęcie lub zdjęcia osoby/osób, które mają zostać sportretowane. Najlepsze zdjęcia – wysokiej rozdzielczości!

2.Termin w jakim chcesz mieć portret u siebie w ręku. (Do czasu wykonania rysunku trzeba doliczyć czas na ewentualne poprawki oraz wysyłkę pocztą.)

3.Określ technikę portretu- ołówek, sepia, sangwina, kolor…. (W galerii widoczne są rysunki na papierach o przeróżnym odcieniu- jednak przede wszystkim rysuję na białym papierze. Czasem, jestem w posiadaniu innych papierów, wtedy zaproponuję Tobie jeden z nich.)

4.Opisz jak ma wyglądać osoba portretowana. Czy mam ją delikatnie odchudzić, odmłodzić, czy wręcz odwrotnie? Czy ma mieć inną fryzurę, ubranie? To są bardzo istotne informacje, ponieważ na tym etapie możemy jeszcze projektować. Kiedy zacznę rysunek, takie zmiany mogę całkowicie zepsuć pracę. Bardzo ważna informacja- nie dorabiam uśmiechów jeśli na zdjęciu osoba jest smutna- każdy z nas jest inny i inny ma uśmiech, takie zabiegi sprawią, że rysunek będzie fałszem. Jedyne co mogę zrobić to delikatnie podnieść kąciki ust. Przy sporej ilości zmian prawdopodobnie wyślę ci projekt w postaci fotomontażu i retuszowanego zdjęcia do zatwierdzenia przed przystąpieniem do rysunku.

5.Ustalam, czy termin jest realny (na kiedy jestem w stanie wykonać rysunek), a przede wszystkim czy zdjęcia są odpowiednie.

6.W mailu zwrotnym podaję dane do zapłaty (a ponieważ portrety są towarem wykonywanym na zamówienie według zaleceń klienta i nie podlegają zwrotowi, pracę wykonuję dopiero po zaksięgowaniu wpłaty. Na życzenie wystawiam rachunki.) termin, ewentualny projekt.

7.Jeśli wszystko ustalone, pieniążki są, niezwłocznie zabieram się do pracy.

8.W ustalonym czasie wysyłam mailem skan lub zdjęcie rysunku- czekam na opinię, czy jest wszystko w porządku, czy trzeba wprowadzić jakąś poprawkę? Pamiętaj- na tym etapie pracy poprawki są jedynie korektą!

9.Po każdej poprawce wysyłam ponownie skan/zdjęcie, więc dobrze abym dostała od razu więcej informacji (np. lewe ucho osoby za duże, dolna warga za mała, z prawej strony proszę przyciemnić włosy :-) ), wtedy mogę od razu poprawić wszystko co się da.

10.Mamy gotowy rysunek, Twój adres- zatem pakuję portret w kartonową tubę i wysyłam listem poleconym priorytetowym!

11.Czekam na maila czy rysunek dotarł na czas i czy są państwo nadal zadowoleni :-)

 

Portret na zamówienie

Teraz już wiesz, jak zamówić portret ! Zatem czekam na e-mail !

 

 

CENNIK

Do ceny rysunku trzeba doliczyć koszt wysyłki- 10 zł.

PRZY WIĘKSZEJ ILOŚCI OSÓB LUB WIĘKSZYM FORMACIE ZAPYTAJ O CENĘ

OŁÓWEK/SEPIA/SANGWINA

FORMAT A4,(29.5cm/21cm)

a. 1 osoba- 50 zł

b. 2 osoby – 80 zł

c. 3 osoby – 120 zł

FORMAT A3 (30cm/40cm)

a. 1 osoba- 100 zł

b. 2 osoby- 180 zł

c. 3 osoby – 250 zł

FORMAT A2 (40CMX60CM)

LUB B2 (50CMX70CM)

a. 1 osoba- 160 zł

b. 2 osoby- 280 zł

c. 3 osoby- 380 zł

KOLOR

FORMAT A4 (29,5cm/21cm)

a. 1 osoba – 80 zł

b. 2 osoby – 140 zł

c. 3 osoby – 190 zł

FORMAT A3 (30cm/40cm)

a. 1 osoba- 120 zł

b. 2 osoby – 220 zł

c. 3 osoby – 320 zł

FORMAT A2 (40CMX60CM)

LUB B2 (50CMX70CM)

a. 1 osoba- 200 zł

b. 2 osoby- 350 zł

c. 3 osoby – 450 zł

Portret na zamówienie