Wernisaż wystawy „Naprawdę jaka jesteś” Reszel


14 sierpnia 2015-Wernisaż wystawy „Naprawdę jaka jesteś” Reszel, trwająca dwa tygodnie. Tym razem ze swoimi rysunkami i obrazami zjawiłam się w Reszlu, w Restauracji Rycerska. W miejscu, w którym można nakarmić i duszę i ciało.  Klimatyczny lokal, kameralne spotkanie, głównie w gronie rodziny i przyjaciół pozostawiło we mnie miłe wspomnienia. Szczególnie, że po raz pierwszy przemawiałam do rodziny w takiej roli 🙂 .

Wiem, że Restauracja może nie być uznana za pierwsze miejsce do wystaw, bo przy kotlecie itd., ale dla mnie ważniejsze było to, że właśnie mimo chodem, przy tym „kotlecie”,  ktoś oglądał moje prace. Bo do galerii nie każdy chodzi, to wiadomo.  A tutaj tak całkiem przypadkiem i coś tam zawsze sobie obejrzy, zapozna się z moimi pracami.

 

Była to druga wystawa indywidualna w moim życiu. Dlaczego dopiero teraz, po tylu latach tworzenia, po tylu od zakończenia studiów? Dlatego, że po pierwsze jestem raczej pragmatykiem i ze swojej twórczości uczyniłam źródło zarobku. Dla frajdy raczej szyłam i konstruowałam coś z niczego.  😉 . No i namiętnie pełniłam rolę lokalnego animatora społeczno-kulturalnego.  Te ostatnie zajmowało mi większość mojego czasu. Ale jak to w życiu bywa- przychodzi czas analizy i wniosków-, przewartościowania i ruszenia dalej. Tak też się stało- dlatego od lipca 2015 roku skupiam się na twórczości, muszę nadrobić wieloletnie zaległości, poeksperymentować. Znaleźć swoją drogę artysty. A, że tych dróg i rozwidleń jest wiele, to moja podróż będzie na pewno ekscytująca, pełna wzlotów i upadków.

 

Na pewno na tych dwóch wystawach się nie skończy- jako artysta potrzebuję informacji zwrotnych, więc jeszcze się spotkamy 🙂

 

Wernisaż wystawy „Naprawdę jaka jesteś” Reszel

GALERIA