WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ
W BARTOSZYCACH NA UL.BOH.WARSZAWY 79

ZAJĘCIA PLASTYCZNE Z ELEMENTAMI ARTETERAPII

Na zajęciach dzieci odkrywają często na nowo czym tak na prawdę jest twórczość. Dzieci są w systemie edukacji od 3 roku życia- idąc do przedszkola. Potem zerówka, klasy 1-3, itd . Cały ten system STRASZNIE KALECZY POJMOWANIE TWÓRCZOŚCI – dzieciom się wpaja, że trwa MUSI BYĆ ZIELONA A NIEBO NIEBIESKIE i że cała kartka MUSI być zamalowana itd- a to są często wymagania ponad siły i możliwości małego dziecka. Ograniczana jest jego wyobraźnia. Rysunek przecież MUSI COŚ PRZEDSTAWIAĆ , nie mogą to być plamy, bo inaczej dziecko będzie negatywnie zdiagnozowane. Zapomina się, że sama aktywność jest już BARDZO WAZNA- WRĘCZ NIEOCENIONA I WAZNIEJSZA NIŻ OSTATECZNY EFEKT.
Praca dziecka NIE MUSI WCALE – przedstawiać czegokolwiek konkretnego(!!!!) wypełniać całej kartki, przedstawiać świata w sposób dorosły i być przez dorosłych zrozumiana- a to BARDZO CZĘSTO JEST DZIECIOM NARZUCANE I WYMAGANE 🙁 
ABSOLUTNIE KAŻDE DZIECKO MA TALENT PLASTYCZNY!!!!!! I każde zasługuje by ten talent w sobie rozwijać., ALE…
na etapie kilku lat, do mniej więcej 11 roku życia- DZIECIOM NIE WOLNO NAKAZYWAĆ CZEGOKOLWIEK ponieważ NIE JEST TO CZAS NA SKONKRETYZOWANĄ WIEDZE, LECZ NA ROZBUDZANIE KREATYWNOŚCI I RADOŚCI Z TWORZENIA.
Jeśli dziecko na tym etapie ZOSTANIE ZABLOKOWANE- to dalej nie pójdzie, natomiast, jeśli pozwolimy dziecku tworzyć TO CO CHCE I JAK CHCE, to przyjdzie taki moment ŻE SAMO ZAPYTA JAK COŚ ZROBIĆ I BĘDZIE GOTOWE NA INFORMACJĘ ZWROTNĄ.
Każde dziecko JEST INNE I ROZWIJA SIĘ W SWOIM WŁASNYM TEPMPIE. Są dzieci, które będą gotowe na feedback już w wieku 7 lat. Inne dopiero kiedy ukończą lat 11 . I TO JEST OK!
Na moich zajęciach dzieci mogą po prostu być. Wyrazić siebie w takich sposób, w jaki same uważają za ok, w danym momencie. To jest jeden z tych elementów ARTETERAPII, które wprowadzam do moich zajęć.
TO NIE SĄ ZAJĘCIA DODATKOWE Z PLASTYKI, na których dzieci będą nadganiały program , lub uczyły się tricków by być lepszymi od kolegów. MOJE ZAJĘCIA STAWIAJĄ NA NOGACH TO CO SYSTEM POSTAWIŁ NA GŁOWIE.
Ja odzyskuję sztuke, twórczość dla każdego dziecka, tak by, spełniała ona swoją rolę, taką jaką powinna spełniać, (np KATHARSIS- FUNKCJA TERAPEUTYCZNA) a nie taka, jaką system jej narzucił. Na moich zajęciach, na których dziecko pracuje SWOIM WŁASNYM RYTMEM ono ODZYSKUJE/CHRONI SIEBIE i to jest to najważniejsze- poza tymi farbami, kredkami itp i efektem końcowym.
PRZERAŻA MNIE ilość kryzysów psychicznych już najmłodszych dzieci. 
A na moich zajęciach one mogą po prostu być, uczą się rozumieć swoje potrzeby, odkrywać swoje pragnienia, w bezpieczny sposób je wyrażać , uczą się pewności siebie i tego, że ich praca ZAWSZE JEST WARTOŚCIOWA. Nie muszą dorównywać krokiem do reszty grupy, nie muszą iść w tym samym rytmie, co inni.  Na zajęciach malujemy farbami, rysujemy kredkami, lepimy z masy solnej, z plasteliny, tworzymy projekty indywidulanie lub grupowo. 

WTORKI 15.00-16.00– grupa dzieci 4-6 lat. Max 8 osób w grupie

ŚRODY- 15.00-16.00– grupa dzieci 7-10. Max 10 osób w grupie

ŚRODY -16.20-17.20- grupa dzieci 6-8 . Max 10 osób w grupie

Koszt zajęć 100 zł miesięcznie plus jednorazowa składka na materiały plastyczne. 

NAUKA RYSUNKU AKADEMICKIEGO OD PODSTAW

Na zajęciach uczymy się całkowicie od podstaw, od pierwszej kreski. Dzięki opracowanym przez siebie metodom uczę rysunku każdego niezależnie od doświadczenia i nabytych  umiejętności. Nie uznaję słowa talent, każdy, kto zechce może nauczyć się podstaw rysunku akademickiego. Na moich zajęciach olbrzymią wagę przywiązuję do prawidłowego chwytu ołówka i nauki/odzyskania kontroli nad ręką. Uczę jak posługiwać się całym ciałem, aby uzyskać zamierzone efekty. 

Idziemy według opracowanego przez mnie  programu, zaczynając od ćwiczeń dłoni, przez pierwsze kreski, naukę cieniowania, rysowania brył, martwej natury, aż po naukę rysowania kredkami ołówkowymi.   

 

Chętne osoby będą mogły kontynuować naukę na zajęciach z malarstwa akrylowego. 

Zaczynamy naukę od osób w wieku 10-11 lat w górę, z podziałem na grupy wiekowe. 

 

WTORKI – 17.30-19.00– grupa dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Zapisy do 30 listopada. Zaczynamy od 5 grudnia

CZWARTKI- 16.00-17.30 – grupa młodzieży od 11 do 14 roku życia 

CZWARTKI – 17.30-19.00 grupa dorosłych. 

Koszt zajęć 80 zł miesięcznie. Materiały rysunkowe we własnym zakresie. 

W PRZYGOTOWANIU ...

PRACOWNIA TEATRU LALEK – dla dzieci w wieku 9-10 lat. Na zajęciach będziemy opracowywać wybrany scenariusz, tworzyć do niego lalki/marionetki/kukiełki itp, uczyć się ich animacji, będziemy tworzyć całą scenografię, uczyć się ról, a na końcu zaprezentujemy nasze efekty w postaci przedstawienia dla dzieci i rodziców. Zajęcia łączą plastykę, technikę, lalkarstwo, będziemy projektować, rysować, malować, majsterkować itp. Zajęcia ruszają do stycznia 2024

 

MALOWANIE PRZY WINIE – oferta skierowana do osób pełnoletnich. Od dłuższego czasu coraz większą popularnością cieszą się imprezy artystyczne pod hasłem „malowanie przy winie”. Imprezy mają na celu spędzenie wolnego czasu w sposób kreatywny, łącząc rozrywkę z twórczością. Mogą to być imprezy integracyjne dla zespołów firmowych, dla grupy przyjaciół, jako pomysł na wieczór panieński, wspólne randki, czy okazja do poznania nowych ludzi z okolicy. W cenie zagwarantowane są materiały plastyczne oraz wino i przekąski.  

DOŁĄCZ DO GRUPY NA FACEBOOK

Osoby zainteresowane ofertą Pracowni Edukacji Artystycznej zapraszam do dołączenia do zamkniętej  grupy na facebook —>>>>

Są tam aktualne informacje dla osób uczęszczających na zajęcia.