pracownia edukacji artystycznej kama zawadzka banner

Nauka rysunku od podstaw

Czy każdy może nauczyć się rysować ? Oczywiście, że tak i to niezależnie od wieku, czy poprzedniego doświadczenia. Uczę rysunku akademickiego od podstaw, dosłownie od pierwszej kreski, a nawet od prawidłowego chwytu ołówka. Na moich zajęcia nie uznajemy słowa talent. Każdy ma możliwość nauczenia się rysunku, tak jak pisania, czytania i liczenia! Sztuka jest inkluzywna, jest dla każdego, kto tylko zechce poświęcić nauce czas i podejmie wysiłek.  Możesz zostać moim uczniem niezależnie od wieku. Na moje zajęcia uczęszczały osoby od 3 roku życia do 25.  Ale nawet jesień życia nie stanowi przeszkody! 

Stosuję autorskie metody nauczania rysunku bazując na doświadczeniu oraz wiedzy teoretycznej i praktycznej jaką zdobyłam na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz na kierunku Diagnostyka i Terapia Psychopedagogiczna. 

pracownia edukacji artystycznej baner

Zajęcia plastyczne z elementami arteterapii

Prowadziłam zajęcia dla dzieci w wielu od 4 do 11 lat, nastawione na rozwój kreatywności i miłości do sztuki. Dzieci uczą się poprzez zabawę, odkrywając w sobie na nowo twórcę, rozwijając umiejętności, poznając różne techniki plastyczne, a przy tym mogą się zrelaksować i wyrzucić nadmiar emocji. Bardzo ważne jest zagwarantowanie dziecku otoczenia pełnego akceptacji i poczucia bezpieczeństwa, bez narzucania swojego dorosłego punktu widzenia. Dziecięca wrażliwość artystyczna jest bardzo delikatna i bardzo łatwo zabić w dziecku pragnienie twórczości i kreatywność. 

 

Terapia zajęciowa

Pracowałam również jako terapeuta zajęciowy oraz instruktor w Warsztatach Terapii Zajęciowej w pracowni plastycznej. Pracowałam z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, sprzężoną, z osobami ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością fizyczną. Uczyłam moich podopiecznych rysunku od podstaw oraz różnych technik malarskich. Moi podopieczni utwierdzili mnie w przekonaniu, że każdy, niezależnie od możliwości może być artystą i to całkiem niezłym! Pod moim okiem wykonali mnóstwo pięknych prac malarskich i rysunkowych, w przeróżnych technikach. Trudności z jakimi mierzą się osoby z niepełnosprawnościami dały mi okazję do poszukiwania nowych metod trafienia do ucznia, niezależnie od tego,  jakie ma możliwości. 

Doświadczenie zawodowe

-od 2007 roku -Zajęcia plastyczne dla dzieci, dorosłych i młodzieży w domach kultury w: Bisztynku, Bartoszycach, Reszlu.

-Indywidualne korepetycje z rysunku

– Nauczyciel zajęć plastycznych w trzecich klasach gimnazjum akademickim w Olsztynie (Aktualnie Uniwersyteckie  XII LO )

-Instruktor w pracowni plastycznej w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Biskupcu.

-Zajęcia w świetlicy środowiskowej w Bisztynku

 

Wykształcenie kierunkowe

Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych z uprawnieniami pedagogicznymi UWM-mgr

Diagnostyka i terapia psychopedagogiczna- studia podyplomowe UWM 

Na podstawie mojego doświadczenia jestem przekonana, że każdy niezależnie od wieku, doświadczenia, możliwości fizycznych, intelektualnych czy emocjonalnych może zostać artystą, może nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa i według chęci i możliwości je rozwijać.  Ludzka kreatywność jest cudem, niestety często spychanym w podziemia naszego serca. Wierzymy w błędne przekonania o nadprzyrodzonym talencie, że twórczość artystyczna jest ekskluzywna, tylko dla wybranych. Ja przy każdej okazji staram się prostować te przekonania. Talent to tylko ewentualna predyspozycja. Jedni również uczą się szybciej inni wolniej, nie każdy jest również sprawny fizycznie by opanować precyzyjnie narzędzia plastyczne. Choć osoby malujące ustami lub stopami także i ten mit obalają.  Każdy może na swój sposób, wedle własnych możliwości tworzyć sztukę. Tajemnica tkwi we wrażliwości na piękno, rozwijaniu kreatywności i nieporównywaniu się do innych. Sztuka jest tak szerokim pojęciem, że każdy znajdzie w jego sferze dla siebie kawałek podłogi. 

Wychodząc na przeciw potrzebom moich odbiorców przygotowuję kurs rysunku od podstaw online.