Karykatura ze zdjęcia na zamówienie

KARYKATURA
ze zdjęcia na zamówienie

 

Karykatura na zamówienie ze zdjęcia stała się hitem  ostatnich lat. Szukamy prezentów, które będą nie tylko oryginalne, ale i spersonalizowanie, które staną się ponadczasową pamiątka. Moje karykatury to opowieść o człowieku. O tym co lubi, czym się otacza, czemu poświęca czas, gdzie pracuje. To również opowieść o ludziach, którzy takie karykatury u mnie zamawiają. Zawsze ze starannością i szacunkiem do bliskich, a ja ze swojej strony oddaję ich pomysły w formie graficznej, a później w formie rysunku.  

 

Moje karykatury to w zasadzie wesoły portret. Nie oszpecam twarzy, ponieważ jestem przekonana, że każdy chce na rysunku wyglądać jak najlepiej. Jestem przekonana, że aby było śmiesznie, wcale nie musi być brzydko. Postacie na moich karykaturach na zamówienie mają małe ciało, dużą, portretową głowę oraz atrybuty charakterystyczne dla siebie, takie jak hobby, zawód, ulubione przedmioty, miejsca, czasem zwierzęta, pojazdy, rośliny. Czasami nawet to, czego nie lubią 😉

Czasem karykatury są naładowane atrybutami, tłem, a czasem są bardzo minimalistyczne.

Wielkość głowy czasem jest mniejsza, czasem większa, zależy to od formatu na jakim rysuję oraz ilości osób, które mają być na jednym rysunku. Im mniejsza głowa tym mniej szczegółów mogę uwzględnić. Nie oznacza to jednak mniejszego stopnia trudności. Często jest wręcz przeciwnie, zakrawa to wtedy o miniaturę, a tu potrzeba większej precyzji niż przy standardowych wielkościach.

Karykatura na zamówienie ze zdjęcia to zdecydowanie najlepszy pomysł na prezent :

-z okazji ślubu-jako podziękowanie dla rodziców i dla świadków

-z okazji rocznic– ślubu, zaręczyn, przyjaźni, innych ważnych chwil

-z okazji urodzin– najczęściej karykatury są zamawiane na okrągłe urodziny jak 30, 40, 50, 60 lat oraz na 18

-z okazji przejścia na emeryturę lub  odejścia z pracy

-jako podziękowania dla nauczycieli, dla wychowawców

– na Walentynki

na  Dzień Kobiet

prezent na święta pod choinkę

 

Zdecydowanie sprawdzi się  jako prezent również z takich okazji jak:

Dzień Dziecka

-w podziękowaniu za współpracę

– na Dzień Babci i Dziadka

-jako gratulacje z okazji awansu

-gratulacji z powodu obrony pracy naukowej

– z okazji narodzin dziecka….

 

Informacje, których potrzebuję podczas zamawiania karykatury :

Z jakiej okazji chcesz podarować rysunek, czym zajmuje się bohater rysunku, gdzie pracuje, jakie ma hobby, co lubi albo czego nie znosi 😉 , jego ulubione miejsce, lub wasze wspólne pasje, wspomnienia, wyjazdy.  Wszystko to, co uznasz za ważne informacje. 

Jeśli chcecie aby na rysunku były ukochane zwierzęta , np. psy czy koty, które posiada bohater to muszę mieć również zdjęcia tych zwierząt.  Jeśli ma być na rysunku auto, motor, skuter, rower, to jeśli ma to znaczenie jaki to pojazd, to muszę mieć zdjęcie oraz nazwę modelu. Po nazwie szukam w Internecie odpowiedniego zdjęcia, w odpowiednim ujęciu, które będę mogła wykorzystać do projektu. 

WAŻNE!!!

Zanim zacznę rysować wykonuję projekt w postaci FOTOMONTAŻU – czyli „sklejam” nasze wspólne ustalenia w postaci zdjęć w całość i zapisuję w pliku jpg. Wygląda to jak kiepskiej jakości fotomontaż 😉 i tym jest, bo projekt nie jest celem, lecz tylko etapem Twojego zlecenia.  Wysyłam go do Ciebie w celu akceptacji pomysłu. Abyśmy mogli stwierdzić, czy myślimy i widzimy dany pomysł tak samo. Na tym etapie możemy w zasadzie wszystko zmienić, dużo poprawić, poprzestawiać itp. Jest to plik graficzny, zobrazowanie pomysłu na rysunek, więc wszelkie zmiany nie są ingerencją w rysunek, tylko są praca nad koncepcją. Można nazwać to szkicem.   Ten proces także nie może zbyt długo trwać więc wykonuję do dwóch, trzech projektów/poprawek.

RYSUNEK WYKONUJĘ NA PAPIERZE DOPIERO PO ZATWIERDZENIU PROJEKTU!!!

Poniżej znajdziesz kolejne ważne informacje dotyczące sposobu zamówienia, płatność, wysyłkę, czas wykonania oraz cennik.

Ale obejrzysz jeszcze moje inne realizacje. 

Na większości prac jest zamazana twarz, to dlatego, że nie mam zgody na publikację twarzy, niestety nie zawsze pamiętam o tym by zapytać 🙁  

Kilka najważniejszych informacji

ZANIM ZŁOŻYSZ ZAMÓWIENIE

PŁATNOŚĆ

Zlecenia wykonuję po zaksięgowaniu 100% należności. Dopiero wtedy wpisuję zamówienie na listę zleceń i mogę zagwarantować ustalony termin wykonania usługi. Rysunek wykonuje dopiero po zatwierdzeniu przelewu . Jest to towar wykonany według ścisłych zaleceń klienta więc nie ulega zwrotowi

CZAS WYKONANIA

Czas wykonania zależy od ilości zleceń na dany przedział czasowy. Z reguły jest to około 2-3 tygodnie. Zdarza się, że wykonam pracę „na wczoraj”, ale są to sytuacje wyjątkowe i przeważnie przy odbiorze osobistym. Nie wykluczam wtedy dodatkowej opłaty.

WYSYŁKA

Rysunki wysyłam zwinięte w rulon, zapakowane w kartonową tubę. Korzystam z usług firmy IN POST . Wysyłam z reguły do paczkomatu, jednak przy dodatkowej opłacie można zamówić kuriera z dostawą do domu.

ZDJĘCIA

Twarz musi być widoczna w przodu-wystarczy do ramion- wyraźne rysy twarzy, niezamazane, głowa nie ucięta. NIE DORABIAM USMIECHU, więc jeśli osoba na zdjęciu jest bez uśmiechu to tak będzie narysowana. Nie wykonuję jednej twarzy z kilku różnych zdjęć. Osoba na zdjęciu musi być do siebie podobna- (z tym różnie bywa) oraz wyglądać w miarę atrakcyjnie- proszę pamiętać, że zdjęcia robione z góry, z dołu, zbyt blisko deformują twarz, wygląda ona nienaturalnie. Może być skan zdjęcia- ale w rozdzielczości co najmniej 300 dpi. W przypadku portretów zbiorowych można wysłać zdjęcia osobno- bez problemu je połączę w jedną kompozycję. ZDJĘCIA WYSYŁAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE NA MAILA BEZPOŚREDNIO Z TELEFONU LUB KOMPUTERA.

FEEDBACK

Zawsze po narysowaniu wysyłam skan lub zdjęcia rysunku, aby klient zobaczył jak wygląda gotowa praca. Oczywiście zdjęcie lub skan nie odzwierciedla w 100% rysunku, wiele odcieni jest niewidocznych. Jednak można dostrzec czy ewentualnie nie trzeba czegoś poprawić. Na tym etapie- gotowego rysunku poprawki to jedynie delikatna korekta, nie wprowadzam radykalnych zmian ponieważ to zepsuje pracę. Bardzo proszę w mailu zwrotnym o informację na temat korekty spójną i całościową, ponieważ za każdą poprawka idzie skanowanie, zdjęcie, wysłanie maila, czekanie na odpowiedź. Potrafi to wydłużyć proces realizacji. Jeśli jest wszystko dobrze- to także proszę o informację.

INFO DO KARYKATURY

Np. zawód, hobby, , sporty uprawiane, itp. Nie są przydatne informacje dotyczące charakteru danej osoby, ponieważ są to informacje, których nie narysuję- moje karykatury to w zasadzie portret z atrybutami : twarz-NIEZDEFORMOWANA- nie oszpecam ludzi, głowa duża, małe ciało, plus atrybuty np. ubiór, książki, piłka, auto itp., oraz ew. otoczenie. Zanim zacznę rysować wykonuję projekt w postaci FOTOMONTAŻU – czyli „sklejam” rożne zdjęcia w całość i zapisuję w pliku jpg. Wysyłam do klienta w celu akceptacji pomysłu. Na tym etapie możemy w zasadzie wszystko zamienić, poprawić, poprzestawiać itp. Jest to plik graficzny, pomysł na rysunek A NIE GOTOWA PRACA. Dopiero kiedy klient zatwierdzi daną koncepcję wykonuję rysunek na papierze.

CENNIK

KARYKATURA OŁÓWEK

wesoły rysunek ołówkiem

CENNIK

1 osoba – 200 zł
2 osoby – 300 zł
3 osoby – 350 zł

1 osoba – 300 zł
2 osoby – 400 zł
3 osoby – 500 zł
4 osoby – 600 zł

przy większej ilości wycena indywidualna

1 osoba – 500 zł
2 osoby – 600 zł
3 osoby –  700 zł
4 osoby – 800 zł

przy większej ilości osób wycena jest indywidualna

KARYKATURA KOLOR

wesoły rysunek kredkami 

CENNIK


1 osoba – 600 zł
2 osoby – 900 zł
3 osoby – 1200 zł

1 osoba – 900 zł
2 osoby – 1200 zł
3 osoby – 1500 zł
4 osoby – 2000 zł

przy większej ilości wycena indywidualna

1 osoba – 1300 zł
2 osoby – 1800 zł
3 osoby – 2300 zł
4 osoby – 2800 zł

przy większej ilości osób wycena jest indywidualna

BĄDŹMY W KONTAKCIE

TELEFON

576 027 044

 

EMAIL

kama-zamowienie@wp.pl

Share this content: