Zajęcia plastyczne dla dzieci 4-5 lat

Serdecznie zapraszam do grupy maluszków. Są to zajęcia plastyczno-sensoryczne dla dzieci w wieku 4-5 lat. Na zajęciach malujemy farbami, rysujemy, lepimy w różnych masach plastycznych, troszkę się brudzimy 😉. Na tych zajęciach dzieci mogą wyżyć się artystycznie, twórczo, emocjonalnie, rozwijają kreatywność i radość z obcowania ze sztukami plastycznymi. Na zajęcia zapraszamy również dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola, jest to wspaniała okazja do integracji z innymi dziećmi, trening społeczny, urozmaicenie tygodnia w domu. Dzieci uczą się współpracy, zasad społecznych, rozmawiania ze sobą, itp.

Zajęcia nie są nastawione na „szkolną” naukę technik plastycznych, lecz na rozwój miłości do sztuki, kreatywności, rozwój emocjonalny, społeczny. Nie narzucam na zajęciach dzieciom JAK mają coś zrobić, jestem „cichym” opiekunem dzieci w ich samodzielnej drodze artystycznej. . Dzieci uczą się poprzez zabawę, odkrywając w sobie twórcę, rozwijając różne umiejętności, poznając różne techniki plastyczne, a przy tym mogą się zrelaksować i wyrzucić nadmiar emocji. Bardzo ważne jest zagwarantowanie dziecku otoczenia pełnego akceptacji i poczucia bezpieczeństwa, bez narzucania swojego dorosłego punktu widzenia. Dziecięca wrażliwość artystyczna jest bardzo delikatna i bardzo łatwo zabić w dziecku pragnienie twórczości i kreatywność.

———————————-

Wykształcenie kierunkowe

Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych z uprawnieniami pedagogicznymi UWM-mgr

Diagnostyka i terapia psychopedagogiczna- studia podyplomowe UWM

Doświadczenie

Pracowałam z dziećmi, młodzieżą, z dorosłymi, z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, z osobami ze spektrum autyzmu, w szkole-jako nauczyciel sztuki, jako instruktor na WTZ, jako terapeuta zajęciowy, w domach kultury, na półkoloniach, w świetlicy środowiskowej, indywidualny korepetytor. Sama jestem mama dwóch nastoletnich córek.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE ZAPRASZAM! ❤

Share this content: