Nauka rysunku akademickiego od podstaw dla dzieci

Serdecznie zapraszam dzieci w wieku 9-12 lat na naukę rysunku od podstaw.

Na zajęciach będziemy:

👉– uczyć się/utrwalać prawidłowy chwyt ołówka

👉-uczyć się cieniowania oraz zależności między różnymi ołówkami

👉-pracować przy sztaludze

👉-rysować martwą naturę zaczynając od prostych brył

👉-uczyć się patrzeć i widzieć (kształt, światłocień itp)

PRACUJEMY TYLKO OŁÓWKAMI- KREDKI WCHODZĄ W KOLEJNYM ETAPIE NAUKI.

TO NIE SĄ ZAJĘCIA PLASTYCZNE !!!!!

Jest to nauka od podstaw rysunku akademickiego, ćwiczenia takie jak na studiach, ale przekazane w dostępny sposób, uczymy się zupełnie od podstaw. Pierwsze ćwiczenia są dość trudne—bo nudne, ale są niezbędne aby osiągnąć kolejny poziom i kontynuować naukę bez frustracji.

Na zajęciach nie uczymy się jak rysować pieski, kotki, czy kwiatki, lecz studiujemy bryłę, światłocień, martwą naturę, tkaninę. Są to zajęcia nastawione na naukę i konkretne umiejętności!!!!!!!

Zajęcia odbywają się w mojej Pracowni w Bartoszycach, Bohaterów Warszawy 79 raz w tygodniu, przez godzinę.

👉w poniedziałki

17.15-18.15- druga grupa

Cena za miesiąc (4 zajęcia w miesiącu)- 100 zł -materiały rysunkowe we własnym zakresie (ołówki 2b, 4b, 6b i 8b)

Ponieważ idziemy z programem, dzieci, które chcą dołączyć musza spotkać się ze mną na dodatkowych zajęciach, aby przerobić pierwsze ćwiczenia i wejść do grupy juz bez większych zaległości.

❤

Zapisać można się w wiadomości lub pod numerem tel. 576 044 027

Na zajęciach uczymy się całkowicie od podstaw, od pierwszej kreski. Dzięki opracowanym przez siebie metodom uczę rysunku każdego niezależnie od doświadczenia i nabytych  umiejętności. Nie uznaję słowa talent, każdy, kto zechce może nauczyć się podstaw rysunku akademickiego. Na moich zajęciach olbrzymią wagę przywiązuję do prawidłowego chwytu ołówka i nauki/odzyskania kontroli nad ręką. Uczę jak posługiwać się całym ciałem, aby uzyskać zamierzone efekty. 

Idziemy według opracowanego przez mnie  programu, zaczynając od ćwiczeń dłoni, przez pierwsze kreski, naukę cieniowania, rysowania brył, martwej natury, aż po naukę rysowania kredkami ołówkowymi.   

Chętne osoby będą mogły kontynuować naukę na zajęciach z malarstwa akrylowego. 

UWAGA- na początku moje ćwiczenia mogą być nudne, nieatrakcyjne- szczególnie dla dzieci. Jednak są one niezbędne aby ruszyć dalej z programem i sobie z nim poradzić. Daję szansę każdemu dziecku, które wyraża chęć nauki. Nie są to zajęcia, na których uczymy się rysować pieski i kotki, lecz podstaw takich jak kreska, światłocień, bryły, martwa natura. Dzięki tym ćwiczeniom nauczysz się patrzeć i widzieć, analizować to co widzisz, myśleć, staniesz się samodzielny podczas dalszej drogi rozwoju. Nie uczę schematów, lecz samodzielnego myślenia i umiejętności przekładania tego na inne obszary sztuki. Pokazuję i uczę alfabetu i składania pierwszych zdań. Dzięki temu będziesz mógł stworzyć swoją własną opowieść. 

Ponieważ idziemy z programem- osoby, które są dołączyć do już istniejących grup muszą nadrobić program, w tym celu spotykamy się indywidualnie lub korzystamy z mojego podręcznika. Koszt w zależności od czasu jaki jest wymagany do opanowania zaległości. 

Share this content: